Fundacja Ulicy Piotrkowskiej  
   
   23/06/2014 | Finał budowy Pomnika Łodzian
    <<  powrót do listy aktualności

Z przyjemnością komunikujemy, że zbliża się finał budowy Pomnika Łodzian, w skład którego wejdą: dotychczasowy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci oraz nowe - Pomnik Łodzian Nowego Millenium i Pomnik Łódzkiej Tożsamości. Remont ulicy Piotrkowskiej, obejmujący także budowę Pomnika, powinien zakończyć się z upływem czerwca br. O terminie oficjalnego odsłonięcia Pomnika poinformujemy niebawem.

Pomnik Łodzian będzie tworzyć aż 16 890 imiennych kostek, wbudowanych w posadzkę ulicy Piotrkowskiej w Łodzi na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Struga/Tuwima i Zamenhofa/Nawrot. Przy okazji przebudowy ulicy Piotrkowskiej zmianie uległa oryginalna forma założenia. Dla pomieszczenia wszystkich kostek na jednym, wspomnianym wyżej odcinku ulicy postanowiono, że zostaną one ułożone nie po pięć, jak uczyniono to pierwotnie, ale po dziesięć w jednym rzędzie. Dzięki temu nie tylko wszystkie kostki zostaną skupione obok siebie, ale także ułatwione będzie ich odnajdywanie.

Już dziś mogą zapoznać się Państwo z wyszukiwarkami kostek, które przygotowano dla każdego z trzech Pomników. Wpisując imię, nazwisko lub nazwę można z ich pomocą odnaleźć dowolną kostkę oraz jej numer, co zdecydowanie ułatwi zobaczenie jej na żywo w posadzce ulicy. Wyszukiwarki znajdują się na dedykowanej Pomnikowi Łodzian podstronie: pomnik.piotrkowska.pl. Każdego fundatora kostki w Pomniku zapraszamy ponadto do biura Fundacji po odbiór certyfikatu.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z bieżącego etapu prac budowlanych prowadzonych przy Pomniku.

 

 
Łódź Kreuje 
  Partnerem budowy Pomnika Łodzian
  Nowego Millenium jest Miasto Łódź.


  Obsługę prawną projektu zapewnia
  Kancelaria Prawna Legal Assist.