Fundacja Ulicy Piotrkowskiej  
   
   17/07/2014 | Uroczystość odsłonięcia Pomnika Łodzian
    <<  powrót do listy aktualności

W imieniu Prezydent Miasta Łodzi - p. Hanny Zdanowskiej oraz Prezesa Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej - p. Włodzimierza Adamiaka mamy przyjemność zaprosić na uroczystość odsłonięcia Pomnika Łodzian, która rozpocznie się w poniedziałek 28 lipca br. o godzinie 17:00 na ulicy Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

Więcej informacji związanych z uroczystością będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej.

Aktualizacja 24.07.2014

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17:00 na ulicy Piotrkowskiej na wysokości pasażu Schillera. W odsłonięciu Pomnika Łodzian wezmą udział fundatorzy kostek wraz ze swoimi bliskimi, a także władze miejskie, przedstawiciele łódzkiej kultury oraz miejscy społecznicy. Po symbolicznym odsłonięciu Pomnika wszystkim przybyłym osobom zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie z odpowiedniej wysokości na tle kostek.

O godzinie 18:00 zapraszamy Państwa na projekcję filmu Piotra Trzaskalskiego pt. "Time Lies In The Street", który dokumentuje historię budowy pierwszej części Pomnika - Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci. Reżyser przedstawił w nim genezę idei Pomnika oraz opowiedział historie łodzian, którzy zdecydowali się na ufundowanie imiennych kostek. Projekcja ta odbędzie się dzięki uprzejmości 6. Dzielnicy (ul. Piotrkowska 102, frontowy budynek kamienicy, II piętro, wejście poprzez klatkę schodową).

Osoby, które korzystają z serwisu społecznościowego Facebook zachęcamy do potwierdzania swojego udziału w wydarzeniu za pośrednictwem strony: http://www.facebook.com/events/269942059868094/.Odsłonięcie Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci.

 
Łódź Kreuje 
  Partnerem budowy Pomnika Łodzian
  Nowego Millenium jest Miasto Łódź.


  Obsługę prawną projektu zapewnia
  Kancelaria Prawna Legal Assist.